Aktualności
V MISTRZOSTWA ŚWIATA W KANADZIE
BARDZO DOBRY WYSTĘP POLAKÓW!

Inga Fister, Franciszek Dyduch i Patryk Hebda.

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja OYAMA Polskiej Federacji Karate w DAGEKI V Mistrzostwach Świata Full Contact Karate w Montrealu. Nasi zawodnicy, pod kierunkiem Shihan Jarosława Hebdy 5 dan (Wieliczka), działającego we współpracy z Shihan Dariuszem Szulcem 5 dan (Piotrków Trybunalski), wywalczyli 7 miejsc na podium, w tym dwa 3 miejsca w najbardziej prestiżowej konkurencji- Knockdown.
W Mistrzostwach zorganizowanych przez Kanadyjską Unię Karate wystąpili reprezentanci wielu międzynarodowych federacji karate Kyokushin, OYAMA IKF i Kanreikai, pochodzący z krajów Ameryki Północnej i Południowej, Azji oraz Europy. Poziom sportowy DEGEKI był wysoki i bardzo wyrównany. W rywalizacji prowadzonej aż na 9 matach, ton nadawali reprezentanci Kanady i USA. W prestiżowej konkurencji KNOCKDOWN, w ramach kadry A, wystąpiła dwójka naszych najlepszych zawodników z 2022 i 2023 roku- seniorka Inga Fister (Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI, Piotrków Trybunalski) i senior Patryk Hebda (Wielicki Klub Sportowy OYAMA, Wieliczka). W ramach kadry B, dodatkowo seniorzy: Adam Chlabicz (Białostocki Klub Oyama Karate, Białystok) i Patryk Roger Zabrocki (Karate Perfect Academy, Bielsk Podlaski). Najwyżej uplasowali się Inga Fister i Patryk Hebda, którzy po wyrównanych i zaciętych walkach zajęli III miejsca w wagach lekkich. Gratulujemy, OSU!

Sensei: Chlabicz i Zabrocki, startujący w kategoriach ciężkich, odpadli w eliminacjach. Dziękujemy za udział w Mistrzostwach, OSU!

Finalistki kategorii lekkiej

Utytułowana Inga Fister musiała się zadowolić 5 miejscem w ponadstylowej konkurencji KATA Mistrzyń i Mistrzów (ELITE). Dużą radość sprawiły rodakom świetne prezentacje form przez juniorkę Oliwię Sosin (Łódzki Klub Oyama Karate NEKO, Łódź), która zdobyła I miejsce w KATA w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy, OSU!

Nasza ekipa w Montrealu

W ramach konkurencji SEMI-KNOCKDOWN wystąpiła piątka naszych juniorów. Znakomicie spisali się: Oliwia Sosin U-16 (Łódź) i Franciszek Dyduch U-16 (Krakowski Klub OYAMA), którzy po twardych pojedynkach wywalczyli tytuły Mistrzów Świata. W bardzo dobrym stylu Jakub Wrzosek U-16 (Klub Sportowy AKADEMIA MISTRZÓW, Nowy Dwór Mazowiecki) zdobył II miejsce a bojowy Franciszek Stopa U-16 (Krakowski Klub OYAMA) III miejsce. Adam Sochan U-18 (Łódzki Klub Oyama Karate NEKO, Łódź), zajął punktowane miejsce. Gratulujemy i dziękujemy, OSU!

Zawodników kadry „B” delegowały: Łódzki Klub Oyama Karate NEKO (2), Krakowski Klub OYAMA (2), Białostocki Klub Oyama Karate (1),  Karate Perfect Academy z Bielska Podlaskiego (1) i Klub Sportowy AKADEMIA MISTRZÓW z Nowego Dworu Mazowieckiego (1). Wyjazd całej ekipy, w imieniu Zarządu OYAMA PFK, koordynował Sensei Radosław Dyduch 2 dan w porozumieniu z organizatorem zawodów i zainteresowanymi klubami.
Zadania trenerów kadry „B” pełnili: Sensei Adam Sochan 4 dan (Łódź) i Sensei Radosław Dyduch 2 dan (Kraków). SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, OSU!