Aktualności
SREBRO JULII SZREITER W PUCHARZE ŚWIATA WKB!

Julia Szreiter z ojcem Marcinem

W Santiago de Chile rozegrano Puchar Świata World Kyokushin Budokai. Wystartowało w nim ok 500 zawodniczek i zawodników z 20 krajów w tym z: Hiszpanii, Algierii, Rumunii, Rosji, Kostaryki, Izraela, Nepalu, Niemiec, Francji, Brazylii, Urugwaju, Ugandy, Filipin, Kazachstanu, Grecji, Ukrainy, Peru, Kolumbii, Chile i Polski.  OYAMA Polską Federację Karate świetnie reprezentowała Julia Szreiter (2 kyu) z Łódzkiego Klubu Oyama Karate NEKO, która zajęła II miejsce w kategorii ciężkiej seniorek. Serdecznie gratulujemy, OSU!
18-letnia łodzianka w drodze do finału pokonała m.in. przeciwniczkę cięższą o ok. 30 kg.,
a w bezpośrednim pojedynku o złoto przegrała z doświadczoną reprezentantką gospodarzy (4 dan). Zawody odbyły się w niesprzyjającej-nerwowej atmosferze w Santiago de Chile. W pierwszym dniu, mistrzostwa zostały przerywane ze względu na groźne zamieszki społeczne i wprowadzony stan wyjątkowy.

Warto przypomnieć, że Julia Szreiter to zdobywczyni I miejsca w Pucharze Europy OYAMA IKF, Radom 2018 oraz srebrnych medali Mistrzostw Hiszpanii i Mistrzostw Polski w 2019 roku. Jej trenerem klubowym jest Sensei Adam Sochan 4 dan.