Archiwum: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009
W Kozienicach odbył się Puchar Polski OYAMA TOP, w konkurencji Knockdown, zorganizowany przez Nadwiślański Klub Sportów Walki WULKAN z Sensei Andrzejem Suwałą 3 dan na czele. Patronat nad zawodami objęli Starosta Powiatu Kozienickiego, Burmistrz Miasta Kozienice oraz Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate.
W Łasku odbył się Puchar Polski Juniorów i Seniorów w OYAMA Karate, w konkurencji Semi-knockdown, w którym wzięło udział 177 zawodników z 35 klubów Oyama karate, Kyokushin-Tezuka i Kyokushin-Matsushima. Turniej zorganizował Łaski Klub Sztuk Walki z Sensei Stanisławem Kołodziejskim 2 dan na czele, pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Włodzimierza Fisaka oraz Prezesa OYAMA Polskiej Federacji Karate Hanshi Jana Dyducha. Otwarcia zawodów dokonał Senator RP Pan Andrzej Owczarek
Z przyjemnością informujemy, o powstaniu 5 nowych ośrodków Oyama karate, założonych przez naszych wieloletnich zawodników i instruktorów w Krakowie, Pruszczu, Wrząsowicach, Mirostowicach i Poznaniu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia, OSU!
Świetnie spisali się zawodnicy OYAMA Polskiej Federacji Karate w DAGEKI Mistrzostwach Świata Karate w Montrealu, którzy wywalczyli aż 7 medali w tym 6 złotych i jeden brązowy !!!

Rewelacyjnie wypadła Anna Majczak, która zdobyła 3 złote krążki w konkurencjach: kata, kobudo i knockdown. Złote medale w kumite wywalczyli także: Piotr Cieśliński, Dominik Rzepka i Łukasz Łuczyński. Brąz przypadł Annie Jermaków, a IV miejsce Łukaszowi Światowskiemu.

Serdecznie gratulujemy świetnego występu, OSU !
W Krakowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Oyama karate, w którym wzięło udział około 60 szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów oraz instruktorów z całego kraju. Zajęcia prowadzili Shihan Andrzej Pierzchała 5 dan i Shihan Paweł Pajdak 5 dan. Hanshi Jan Dyduch 8 dan wręczył czarne pasy i certyfikaty mistrzowskie uczestnikom międzynarodowego egzaminu z udziałem Soshu Shigeru Oyamy 10 dan.

Gratulujemy i dziękujemy, OSU !
Hanshi Jan Dyduch 8 dan (Kraków), Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec), Sensei Waldemar Leończyk 4 dan (Słupsk) i Sensei Andrzej Tomiałowicz 4 dan (Lubsko) ukończyli podyplomowe studia w Wyższej Szkole Trenerów Sportu w Warszawie i zdobyli tytuł Trenera I klasy w karate. Nasi koledzy są pierwszymi szkoleniowcami w OYAMA karate, którzy zdobyli tak wysokie państwowe kwalifikacje zawodowe w sporcie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia, OSU !
W Krakowie-Nowej Hucie, w Hali Sportowej Centrum Rozwoju Com-Com Zone, odbył się Ogólnopolski Mityng Oyama karate, w którym wzięło udział blisko 140 szefów klubów, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów oraz osób zaawansowanych z całego kraju.

Dziękujemy za niezawodne przybycie i zaangażowanie, OSU !
Na zaproszenie OYAMA Polskiej Federacji Karate, przebywał w Krakowie, Wielki Mistrz Shigeru Oyama 10 Dan. W ramach XIV Międzynarodowego Mityngu Sportowo-Szkoleniowego OYAMA IKF, Soshu przeprowadził seminarium oraz dwudniowy egzamin mistrzowski, z udziałem blisko 300 instruktorów i zawodników z Polski, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Estonii, USA, Niemiec, Irlandii, Azerbejdżanu i Iranu. Mityng został zorganizowany przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Kraków. OSU !
W Piotrkowie Trybunalskim odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Juniorów OYAMA PFK w konkurencji Semi-knockdown z udziałem 109 zawodników z 32 klubów. Gospodarzem Mistrzostw, które stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, był Piotrkowski Klub Oyama Karate WASHI z Sensei Dariuszem Szulcem 2 dan na czele.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy, OSU !
W Wadowicach odbyły się XV Mistrzostwa Polski Seniorów OYAMA PFK w konkurencji Knockdown oraz Ogólnopolski Turniej Seniorów Oyama Karate w konkurencji Semi-knockdown, w których wystartowało blisko 90 zawodniczek i zawodników z 22 klubów Oyama i Kyokushin-Tezuka. Organizatorem tej bardzo udanej imprezy był Małopolski Klub Karate z Sensei Jackiem Kasperkiem 3 dan na czele. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Gratulujemy, OSU !
Bardzo dobrze spisał się Roman Oraczko, reprezentant OYAMA Polskiej Federacji Karate, w III Światowym Turnieju Point i Knock-Out Karate-do w Tokio, który w imponującym stylu, wywalczył wysokie 4 miejsce oraz puchar im. Williama Olivera dla Najwaleczniejszego Zawodnika Mistrzostw.
W Krakowie odbyła się V sesja Ogólnopolskiego Seminarium Oyama Karate dla kandydatów do udziału w egzaminie mistrzowskim. W czasie szkolenia, zostały przeprowadzone m.in. testy kontrolne z blisko 110 osobami. Zajęcia prowadzili Hanshi Jan Dyduch 8 dan, Shihan Andrzej Pierzchała 5 dan i Sensei Paweł Pajdak 4 dan.

XIV Międzynarodowemu Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnemu OYAMA IKF w Krakowie, w dniach 5-6 czerwca br., przewodniczyć będzie twórca stylu Wielki Mistrz Shigeru Oyama 10 dan.

Życzymy udanych przygotowań, OSU !
W czasie Międzynarodowego Seminarium Szkoleniowo-Kwalifikacyjnego OYAMA IKF w Sankt Petersburgu w Rosji, Jan Dyduch otrzymał z rąk Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy certyfikat na stopień mistrzowski 8 dan oraz tytuł Hanshi.

Serdecznie gratulujemy, OSU !
W Oświęcimiu odbyły się XVI Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w Kata, w których wzięło udział 297 zawodników z 31 klubów Oyama karate. Turniej zorganizował Oświęcimski Klub Karate z Sensei Tadeuszem Bednarczykiem 3 dan i Sensei Mariuszem Pawlusem 3 dan na czele. Patronat nad Mistrzostwami objęli: Pan Józef Kała Starosta Powiatu Oświęcimskiego, Pan Janusz Marszałek Prezydent Miasta Oświęcimia oraz Shihan Jan Dyduch, szef OYAMA Polskiej Federacji Karate. Sędzią Głównym Mistrzostw był Sensei Paweł Pajdak 4 dan (Sosnowiec).
W Centralnym Dojo w Krakowie, odbyło się dwudniowe Ogólnopolskie Seminarium OYAMA PFK, w którym wzięło udział blisko 130 trenerów, instruktorów i zawodników z Polski, a także reprezentanci Białorusi i Irlandii. W pierwszym dniu mityngu, Shihan Jan Dyduch przeprowadził egzamin na zielone i brązowe pasy. W drugim dniu, odbyło się szkolenie dla kandydatów do udziału w egzaminie mistrzowskim na 2,3 i 4 dan. Międzynarodowy test na czarne pasy, z udziałem Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy 10 dan, odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2010 r., w Krakowie.
W Kazimierzu Biskupim k/Konina zostały rozegrane VI Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencji w Full Contact, zorganizowane przez Koniński Klub Sztuk Walki i Gminę Kazimierz Biskupi. Wystartowało w nich 58 zawodników i zawodniczek z 18 klubów OYAMA Karate. Mistrzostwa stały na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym i sportowym, dostarczając wiele satysfakcji licznie zgromadzonej publiczności.
Zarząd OYAMA Polskiej Federacji Karate tradycyjnie ogłasza ranking najlepszych zawodników, klubów i działaczy OYAMA karate w Polsce w minionym roku.

SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY, OSU !
W Bredzie odbył się Puchar Europy ICHIBAN, zorganizowany przez Europejską Organizację Kyokushinkai Tezuka Group na czele z Shihan Alain Breugelmans 7 dan. W zawodach tych wzięli udział reprezentanci różnych organizacji knockdown karate z szeregu państw. Nie brakło także zawodników OYAMA PFK.
W Krakowie odbyło się trzydniowe Międzynarodowe Mistrzowskie Seminarium Sportowo-Szkoleniowe OYAMA PFK, w którym wzięło udział blisko 120 trenerów, instruktorów i zawodników z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Irlandii, Francji, Estonii i Niemiec. W czasie mityngu, zostały m.in. przeprowadzone egzaminy na wyższe stopnie uczniowskie kyu oraz szkolenie dla kandydatów do udziału w egzaminie mistrzowskim na 2,3 i 4 dan. Międzynarodowy test na czarne pasy, z udziałem Wielkiego Mistrza Shigeru Oyamy 10 dan, odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2010 r., w Krakowie.