Archiwum: 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy OYAMA PFK w Mistrzostwach Świata Kanreikai Karate, w Danbury Connecticut, USA. Dawid Kiszycki z Białegostoku, w pięknym stylu, wywalczył złoty medal w kategorii ciężkiej, pokonując w finale Kamila Marasa (USA, Kyokushin IFK). Tomasz Krysiak po zaciętym pojedynku zdobył srebrny medal w kategorii średniej.
W dniu 07.11.2009 r., odbędą się Mistrzostwa Świata Kanreikai Karate, w USA, w Danbury, w stanie Connecticut, w których walczyć będą trzej utytułowani zawodnicy OYAMA Polskiej Federacji Karate: Łukasz Światowski (Dąbrowa Górnicza), Tomasz Krysiak (Jankowa Żagańska) i Dawid Kiszycki (Białystok)
W Jeleniej Górze odbył się Puchar Polski OYAMA TOP oraz Puchar Polski Juniorów i Seniorów OYAMA PFK w Semi-knockdown, w których wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników z 31 klubów Oyama karate i 3 klubów Kyokushin-Tezuka Group. Organizatorem tej bardzo udanej imprezy był Jeleniogórski Klub OYAMA z Sensei Rafałem Majda 4 dan na czele. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.
W dniach 16-17 maja 2009 roku, w Bydgoszczy, zostały rozegrane zawody Pucharu Europy OYAMA IKF w konkurencjach: Kata, Semi-knockdown i Knockdown.
Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Bydgoszczy, Marszałek Województwa Kujawsko?Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko?Pomorski, OYAMA Międzynarodowa Federacja Karate i OYAMA Polska Federacja Karate. Organizatorem zawodów, w których wystartowało blisko 340 osób był Bydgoski Klub Oyama Karate PAŁAC. W PE wzięli udział zagraniczni goście z 10 krajów w tym z: Rosji, Białorusi, Ukrainy, Kanady, Niemiec, USA, Japonii, Estonii, Francji i Belgii.
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Oyama karate w międzynarodowych zawodach YUKAN Ultimate Karate Championships w Montrealu, którzy zdobyli 4 medale w tym: 1 złoty i 3 srebrne. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Łukasz Światowski, (Sosnowiec), który w bardzo ładnym stylu wywalczył złoty medal. Jego trenerem klubowym jest Sensei Paweł Pajdak 4 dan. Srebrne medale zdobyli: Anna Kołodziej-Plewka, (Lubliniec), Damian Krupka,(Wadowice) i Dawid Kiszycki,(Białystok). Mistrzostwa zorganizował Sensei Denis Cordeiro 4 dan lider kanadyjskiej organizacji Kanreikai Karate.
W pięknej Hali Sportów Walki AWF Wrocław, odbyły się XV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencji Kata. Zawody zorganizował Wrocławski Klub Karate Oyama DRAGON z Sensei Sebastianem Mielcarkiem 2 dan na czele. Wystartowała w nich rekordowa liczba - 240 zawodniczek i zawodników z 31 klubów Oyama Karate.
W Brzeszczach odbyły się V Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w konkurencji Full Contact Karate oraz Ogólnopolski Turniej Seniorów Oyama Karate w konkurencji Semi-knockdown. Organizatorem zawodów był Sensei Rafał Czopek 3 dan z Klubu Oyama Karate Brzeszcze.
W XIX Mistrzostwach Europy Kyokushin IBK w Hadze, nasi reprezentanci: Marta Szostak i Łukasz Łuczyński zdobyli złote medale!
Zarząd Związku tradycyjnie ogłasza ranking najlepszych zawodników, klubów, działaczy i współpracowników Oyama Karate w Polsce w minionym roku.