Archiwum: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008

Ponad 100 zawodników reprezentujących dziesięć ośrodków sportów walki, wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Nowoczesnych Sztuk Walki w Żaganiu. Aż 92 medale różnych konkurencji zdobyli zawodnicy Oyama karate.
Gratulujemy, OSU! 
Dnia 28 października 2017 roku w Lublinie odbył się IV Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego OYAMA PFK w konkurencjach walki. Organizatorem zawodów był Klub Oyama Karate Lublin na czele z Sensei Marcinem Majczakiem 4 dan. Wystartowało 123 zawodników z 8 ośrodków OYAMA PFK.
Dnia 21.10.2017 r. w Słupsku odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Północnego OYAMA PFK w Kumite i Kata. Ich organizatorem był Pomorski Klub Oyama Karate. Wystartowało 90 zawodniczek i zawodników z 9 klubów naszej Federacji.
 
Dnia 7 października 2017 r., w Krakowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Oyama karate, poświęcone Kumite. Udział wzięło blisko 200 przedstawicieli z 35 klubów OYAMA PFK, a także goście z Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Węgier. Uczestnicy XVII Międzynarodowego Mityngu OYAMA PFK, Kraków 2017 otrzymali mistrzowskie pasy i certyfikaty.

Organizacja OYAMA IKF w Iranie, z Shihan Hossein Moghadashim 6 dan na czele, zorganizowała Letnie Mistrzostwa Iranu Oyama Karate Mężczyzn w Kumite z udziałem 110 juniorów i seniorów z 5 prowincji kraju.
Rozpoczynamy nowy sezon szkoleniowo-sportowy 2017/2018.

W imieniu Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate prezentujemy list Hanshi Jana Dyducha 8 dan, życząc Wszystkim wielu sukcesów, OSU!
Z przyjemnością informujemy o powstaniu 4 nowych ośrodków Oyama karate, założonych przez naszych wieloletnich zawodników i instruktorów w: Proszowicach, Racławicach, Krośnie oraz w Otwocku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia, OSU!
Limanowa 2017

W dniu 17.06.2017 w Limanowej odbył się VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”. Wystartowało w nim 501 uczestników, reprezentujących 56 klubów z 8 krajów.
Na zaproszenie organizatora- Sensei Arkadiusza Sukiennika, w turnieju gościnnie wystąpili również przedstawiciele trzech klubów Oyama Karate.

Gratulujemy sukcesu naszym reprezentantom oraz gospodarzom, OSU!
XXV LAT OYAMA KARATE W KRAKOWIE


W dniu 10 czerwca 2017 r., w Krakowie, odbył się XVII Międzynarodowy Mityng Sportowo-Szkoleniowy OYAMA Karate w Polsce z okazji XXV LECIA OYAMA KARATE W KRAKOWIE. W seminarium połączonym
z egzaminem na stopnie mistrzowskie, wzięło udział blisko 100 instruktorów i zawodników z Polski, Niemiec, Węgier, Estonii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Mityng został zorganizowany dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miejskiej Kraków. OSU!
SUKCES ORGANIZACYJNY GOSPODARZY!

W dniach 27-28 maja 2017 r. w Andrychowie
odbyły się XXII Mistrzostwa Polski OYAMA PFK
w konkurencjach walki, w których wzięło udział
blisko 400 zawodników z 36 klubów. Ich
organizatorem był Małopolski Klub Karate
z Sensei Jackiem Kasperkiem 4 dan na czele


03.06.2017, w Lubsku odbył się XI Polsko – Niemiecki Turniej Karate w Kata i Kobudo, w którym wystartowało ponad 100 zawodniczek i zawodników, reprezentujących style Oyama i Shotokan. Organizatorem było Lubuskie Centrum Oyama Karate.
W dniu 23.04.2017 r., w Radomiu odbyły się
Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej OYAMA PFK
w konkurencjach Kumite. Wystartowało przeszło 250 zawodniczek i zawodników z 16 klubów Oyama karate. Mistrzostwa zorganizował Radomski Klub Sportowy OYAMA na czele z Sensei Tomaszem Klimaszewskim
4 Dan. Sędzią Głównym był Shihan Witold Choiński
6 dan (Białystok).
08.04.2017 w Iłowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Zachodniej OYAMA PFK w Kumite i Kata. Wystartowało 144 zawodników z 20 klubów OYAMA karate oraz Kyokushin Tezuka Group. Organizatorem mistrzostw był Klub Oyama Karate FUDO z Iłowej
z Sensei Wojciechem Furtakiem 2 Dan na czele.
W dniu 8 kwietnia br. w Ślesinie odbyły się
II Otwarte Mistrzostwa Polski Centralnej Oyama Karate w Kumite, których organizatorem był Koniński Klub Sportowy CENTRUM Oyama Karate
na czele z Sensei: Wiesławem Lewandowskim 3 dan, Zbigniewem Lewandowskim 2 dan i Kornelią Lewandowską 2 dan. Wystartowało 92 zawodników
w konkurencjach Lekki Kontakt i Semi-knockdown.
Piękne zawody w Turku!

W dniu 25 marca 2017 r., w Turku odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate
w Kata, w których wystartowało około 180 zawodników z 27 klubów. Ich organizatorem był Turkowski Klub Karate z Sensei Włodzimierzem Rygiertem 4 dan na czele.
MEMORIAŁ SOSHU SHIGERU OYAMY

W dniu 11 marca 2017 r. w Chorzowie
odbył się Puchar Polski OYAMA PFK, Memoriał
Soshu Shigeru Oyamy, w których wzięło udział 40 zawodników i zawodniczek konkurencji Knockdown
z 17 klubów. Jego organizatorem był Śląski Klub Karate GOLIAT na czele z Sensei Jerzym Walaszczykiem 4 dan.
    

Dnia 19 marca 2017 r. odbył się finał XVI Krakowskiej Olimpiady OYAMA Karate Dzieci. W eliminacjach wystartowało około 950 uczniów, a w finale 138 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych i specjalistycznych, z podziałem
na kategorie wiekowe i szkoleniowe. Olimpiadę zorganizował Krakowski Klub OYAMA przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Kraków w ramach programu "Sport przeciw wykluczeniom".

Serdecznie dziękujemy, OSU!
W dniu 11 marca 2017 r. w Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej OYAMA PFK, w których wystartowało 143 zawodników i zawodniczek z 17 klubów. Organizatorem był Śląski Klub Karate GOLIAT na czele z Sensei Jerzym Walaszczykiem 4 dan.
Dnia 11.03.2017 r. w Kole odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w Kata. Ich organizatorem był Kolski Klub Sportów Walki na czele
z Państwem Marleną i Krzysztofem Wojewoda. Wystartowało 160 zawodniczek i zawodników.
Dnia 11 lutego 2017, w Łodzi, odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Polski Centralnej Oyama Karate w Kata zorganizowane przez Łódzki Klub Oyama Karate NEKO.
W turnieju wystartowało 140 zawodników reprezentujących 11 Klubów Oyama karate.


W Iranie, w mieście Arak odbyły się 2 Mistrzostwa
Iranu Kobiet w Oyama Karate pod patronatem
Ministra Sportu tego kraju. Wystartowało
140 zawodniczek z 6 klubów OYAMA IKF.
Organizatorami Mistrzostw byli Shihan Hossein Moghadashi i Shihan Shaghayegh Moghadasi.


Do OYAMA IKF przystąpiła Szkoła
Oyama Karate w Kurunegala na Sri Lance,
na czele z Sensei Kithsiri Kumaranayake 1 dan.
Serdecznie Witamy w naszej Organizacji
i życzymy wielu sukcesów w kraju i na arenie
międzynarodowej.

W dniach 15-18.01.2017 r.
w Dojo OYAMA Karate Norway
odbyło się seminarium szkoleniowo-
egzaminacyjne z udziałem Shihan Rafała Majdy 5 dan.
W rywalizacji sportowej w 2016 roku wzięło udział
29 klubów zrzeszonych w OYAMA Polskiej Federacji
Karate. Nagrodzonych i wyróżnionych wybrano
z pośród 226 finalistów międzynarodowych
i ogólnopolskich zawodów sportowych. Wszyscy
laureaci Rankingu otrzymają pamiątkowe puchary,
a zdobywcy I miejsc w kategoriach seniorek
i seniorów oraz nagród specjalnych, dodatkowo
nagrody pieniężne.
Serdecznie gratulujemy, OSU!

W dniu 7 stycznia 2017 r., w Krakowie, odbyło 
się Ogólnopolskie Seminarium Oyama karate poświęcone formom walki. Udział wzięło blisko 240 przedstawicieli z 45 klubów OYAMA PFK, a także goście z Węgier, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy XVI Międzynarodowego Seminarium OYAMA IKF, Kraków 2016 otrzymali mistrzowskie pasy i certyfikaty.